Posted on

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye âdemış, dünya üzerinde makul alanlarda ülkemizi simgeleme etmesiyle öne çıkan bir Bilim Eşı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak yalnız başına öne çıkan en koca oranda ilaç sineerik patentinin kazı sahibidir. Bu zamana denli yaptıkları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu koca adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çkızılışmak istediği yerı mübalağa etmek talip Alkoçlar, orantığı Metehan Yeşil ile baş başa kurmuş oldukları Ar-Ge adlı yetişekın genel başkanıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanoğlunun bilgi kepezarcığının indinde farklı etkenleri birleştirerek artırma çkızılışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir yapay zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Ancak Ar-Ge projesiyle geçirmek istemeyen esasarı fehvaında ülkesini kesiksiz simgeleme eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı buluş belgesi esasvuruları ile bile meşhurdur. 143 adet esasvurulmuş ve 280’den aşkın beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin indinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca ivedi gelişen vakalarda hızlı sonuç kızılınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Abdübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu ilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle baş başa yeniden bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Sahaında bundan sonra essah bir mütehassıs olmasıyla baş başa kimsenin başkalık edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda koca bir öneme iye olan Alkoçlar, Cihan çapında görev edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kez sürülen flavonol glikozit esaslı çıkmak üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 kıta bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise el ortada en çok buluş belgesi esasvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilim Eşı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çkızılışmalarla insanlık geçmişine faydasını hiç natamam etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı bünyesı sebebiyle oflaz ustalıklere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü gerilar elde etse dahi asla çkızılışmalarından vazgeçmemiş kesiksiz olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle kanser terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez baş başa çıkmak üzere terapi yönünde geliştirdiği dahişkeleri keşfederek insanlık geçmişine koca bir medetı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde pek bilinmese bile bazı kıymetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek özgülemek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz bileklü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Ancak bilinen şeylerin üzerinde çkızılışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çkızılışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çkızılışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde bulunan birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu aha bile sükselı olmuştur. Tek kötü (üst yardım) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile henüz sonrasında ise 25’e benzeyen ülkede ruhsatnameı alınmıştır. Bilcümle çkızılışmalarına tam odak çkızılışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten bile sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sadece Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile birgeniş şirketin iştirak ve müessis kadrosunda görev almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Eş Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli başkanıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve envestisman ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli başkanıdır.
şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Resi bey Yordamsıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma adlı bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca dahişkenin indinde insanoğluna yarayacak ustalıkler üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta üstıkların geçmesi sinein makul bir dakikaı beklesek dahi bazenları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile sineerisinden hafif bir halde terapi edebilmek sinein bu kullanılıyor. üste cinsel ustalıklev bozukluğunu da terapi buyurmak sinein kullanılmaktadır. Ancak bununla kalmamış ateşe karşı mukavim ve bileklü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı buluş belgesi esasvurularının 2000 adetine benzeyenın kazı sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı ustalıkleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çkızılışsalar da Alkoçlar her dakika kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun mevkut kapanmalara ve sosyal yaşamdan uzak zaruri mekân istirahatlarine verilen kalan dünya toplumlarında birgeniş alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hız kazanmış durumda.

Mevzuyla müntesip görüşünü beyan eden Spektral Holding Dümen Oturmuş Eşbaşkanı Erdal Can Alkoçlar bu devre ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle kişisel bilişim ve teknolojik aygıt inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, bundan sonra müntesip sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına bünyelabilecek en düz katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Bilim Eşı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine koca miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna model çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da koca gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin müessis orantığıdır ve aynı zamanda başkanıdır. Ülkemizde görev yer özge ilim adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok koca bir oranda farmasötik dahisevinçli patentinin kazı sahibi olması ve esasvurusunu ilk karşılayıcı şahıs olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı methalimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın anayasa fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser yerında çkızılışmalarını kesiksiz çokleterek kesiksiz faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birgeniş el Türkiye Yılın Bilim Eşı ödülüne layık görülmüştür. Ancak ülkemizde bileğil il haricinde kısaca kürevi anlamda da birgeniş ödülleri alarak bulduğu farklı otların mukabillığını almıştır. Ortağı olan Metehan Yeşil ile baş başa oflaz ustalıklere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çkızılışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz sinein yararlı olmasını düşündüğü otlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı ustalıke yarayacak otları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar birgeniş farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken model faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye esasladı.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve bu alanda çkızılışmaları bulunan Spektral Envestisman Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir eklenmiş kıymet yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik yerındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda görev yer bir değerli sahası ile baş başa esaslatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki paha bileğustalıkikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun çakılı kıymet veya miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Envestisman Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Saf’a bağımlı maden ruhsatları ile katkısızlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Saf maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal zir bünyesı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müntesip bile bilgi veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni behre modülü(staking) projemize sürekliî güvence olarak ustalıktiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro değerinde bir teknik güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Rapor No.su ve 18.06.2020 neşriyat tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası çıkmak üzere iki sınai hammadde maden sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen hatlı açıklamada fikirlerine görev verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Salim Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye koca eklenmiş kıymet mizan potansiyeline iye olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve seda yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çekicilikını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise natürel gereç bünyesındaki evinsizluklar sebebiyle şiddetli derecede ısı ve seda yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan şiddetli oranlarda izolasyon katkısızlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt arz planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının orantı vadede CRIRSCO kriterlerine muvafık rezerv belirleme raporları düzenlenerek bölüt arzı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada görev yer inceliklara bakarak üste, TBY Holding sabık ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Dirlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Write a comment