Posted on

Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, güçlü lisans eğitimini Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Organizasyon alanında İstanbul Okumuş Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye sektöründe marka kasılmau, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’bile ilk nöbet önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze derece terbiye sektöründe sülale olarak birbir hayli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En mefret ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlangıçlayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, sanat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası etken çallıkışmalar yürüten KALKO, birbir hayli futbol, sepet topu bendeübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde iz aldığı Mefretçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların taliı esna Türkiye’nin en mefret özel mektep ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır yönetim kurulunda iz almaktadır.

KALKO, terbiye alanında yaptığı muvaffakiyetlı methalimlerden dolayı birbir hayli deri, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Terbiye Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında terbiye alanında projeler yürütmektedir. Her sene birbir hayli öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile beraberinde öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Write a comment